I Ogólnopolska Konferencja nt. Nowe technologie w kształceniu osób z niepełnosprawnościami. Wyzwania BON

Autor: Aleksandra Derlukiewicz

 

Szanowni Państwo,

Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami Akademii Bialskiej w dniach 23-24 maja 2024 roku zorganizowało I Ogólnopolską Konferencję Tematyczną pod tytułem „Nowe technologie w kształceniu osób z niepełnosprawnościami. Wyzwania BON”. Wydarzenie to przyciągnęło liczne grono uczestników, w tym koordynatorów Biur Osób z Niepełnosprawnościami, ekspertów branżowych oraz przedstawicieli środowiska akademickiego.

Patronat nad konferencją objęli między innymi JM Rektor Akademii Bialskiej, prof. dr hab. Jerzy Nitychoruk, PFRON, Fundacja Pro Futuro, Politechnika Łódzka, Akustica Med, Fundacja Fuga Mundi oraz CloudTeam. Konferencja była podzielona na dwa dni intensywnych obrad, podczas których uczestnicy mieli okazję wysłuchać wielu interesujących prelekcji oraz wziąć udział w inspirujących dyskusjach. Program konferencji obejmował szeroki zakres tematów związanych z nowoczesnymi technologiami wspierającymi edukację osób z niepełnosprawnościami, jak też związanych z działaniami podejmowanymi przez Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami w uczelniach w Polsce.

Uczestnicy konferencji podzielili się wiedzą, doświadczeniami oraz najlepszymi praktykami dotyczącymi wykorzystania nowych technologii w kształceniu osób z niepełnosprawnościami. Konferencja stanowiła platformę do wymiany poglądów oraz identyfikacji obszarów dalszego rozwoju i implementacji technologicznych innowacji wspierających edukację osób z niepełnosprawnościami. Rozwijające się technologie nie tylko ułatwiają proces nauki, ale także wpływają na zwiększenie samodzielności i niezależności osób z niepełnosprawnościami, otwierając nowe możliwości edukacyjne i zawodowe.

Podczas konferencji zostało podpisane porozumienie ze Stowarzyszeniem Krok po Kroku HSA (Handicapped Scuba Association), które od pięciu lat działa na rzecz osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin. Stowarzyszenie opracowało standardy rehabilitacji społecznej i ruchowej poprzez uprawianie sportu ekstremalnego. Doznania związane z nurkowaniem, sportem niedostępnym dla większości pełnosprawnych osób, zapewniają poczucie wyjątkowości i dają szansę na przemianę życia.

Konferencja zakończyła się 24 maja 2024 roku podsumowaniem i zamknięciem wydarzenia. Organizatorzy podkreślili, że konferencja stanowiła ważne forum wymiany doświadczeń i najlepszych praktyk, co jest kluczowe dla dalszego rozwoju technologii wspierających edukację osób z niepełnosprawnościami.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich osób zaangażowanych w organizację tego wydarzenia. Dziękujemy członkom komitetu organizacyjnego oraz wszystkim innym, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia.

Galeria zdjęć

flagi.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "Uczelnia dostępna dla wszystkich, numer POWR 03.0500-00-A050/20

O projekcie

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce oraz o naszej polityce prywatności. 
Czytaj więcej